Все, що вам потрібно знати про Hyperloop в Україні

0
643
Останніми днями багато хто говорить про можливу появy Hyperloop в Україні. Ми вирішили зібрати найактуальнішу інформацію та дізнатись, наскільки такі перспективи реальні.
Нещодавно Міністерство інфраструктури опублікувало твіт:

А вже наступного дня, 22 лютого, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив про заснування Центру транспортних інновацій HypeUA, який має створити тестовий майданчик для реалізації проекту Hyperloop в Україні.

Якщо ви не читали наші статті про Hyperloop, то я розкажу, що це — це інноваційна технологія пасажирських перевезень, запропонована Ілоном Маском.

Полягає вона в тому, що потяги рухаються у вакуумних трубах, завдяки двом електромагнітним двигунам. Така технологія дозволяє розвивати “потягам” швидкість до 1200 км/год.

Що зараз відбувається з HypeUA?

Наразі відбувається процес оцінки економічного і технічного потенціалу. Сам тестовий майданчик для системи планцють побудувати в наступному році поблизу Дніпра.

Але якщо ви думаєте, що зовсім скоро на зміну холодним вагонам Укрзалізниці прийдуть гіпершвидкісні потяги – ви, на жаль, помиляєтесь.

Оскільки будівництво тестового майданчика — це лише попередній етап, необхідний для початку переговорів з Virgin Hyperloop One про запуск та промислове будівництво вакуумних залізних тунелів:

Не треба очікувати, що завтра ми відкриємо двері, сядемо в капсулу і «помчимо». Бо навіть на світовому рівні ця система не є досконалою, — каже Омелян, уникаючи будь-якої конкретики.

В свою чергу його радник більш оптимістичний:

Насправді, технології розвиваються дуже швидко, і реалізація Hyperloop в Україні, на мій погляд, це питання 3-5 років, — каже радник міністра інфраструктури, пан Юрій Гусєв.

Якщо все піде за планом і вдасться знайти приватних інвесторів, то в першу чергу такі потяги з’єднають Дніпро і Київ. А вже потім будуть проведені додаткові лінії до Одеси, Львова та Харкова.

Говорити про ціни на квиток ще дуже зарано, але Гусєв заявляє: «За різними оцінками, реалізація Hyperloop удвічі дешевша, ніж реалізація високошвидкісної залізниці. Це означає, що окупність буде в рази швидшою, ніж окупність традиційних видів пересування».

А нам з вами нічого не залишається, окрім як надіятись на наших мужновладців та сподіватись, що цей проект таки буде реалізований в повній мірі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here