Кишеньковий апарат УЗД та смартфон: у США презентували унікальний і дешевий ґаджет

0
572
Завдяки старанню вчених із компанії Butterfly Network зовсім скоро у продажу з’являться УЗД-апарати, які будуть легко уміщатися в кишені куртки, при цьому маючи всі переваги «великого побратима». І що найцікавіше, крім інноваційної начинки, що дозволила досягти таких малих розмірів, такі прилади будуть коштувати в кілька разів дешевше від будь-яких нинішніх аналогів.
На відміну від традиційних апаратів УЗД, розробка експертів з Butterfly Network під назвою iQ за розміром схожа на датчик від звичного апарату УЗД, пише Радіо Максимум. Традиційні апарати УЗД використовують прилади з кристалами кварцу, проходячи через які електричний струм змушує їх вібрувати і випромінювати ультразвукові хвилі, що проходять крізь тканини людини.
Портативний УЗД-апарат від Butterfly Network замість кварцу має в своїй конструкції ємнісні ультразвукові перетворювачі – металеві пластини, затиснуті між двома електродами, які інтегровані безпосередньо в чіп пристрою. На одному чіпі розміщується близько 9000 таких структур, які можуть посилати і отримувати звукові хвилі і перетворювати їх в тривимірні зображення.
Не дивлячись на цілком непогану продуктивність чіпа (1/2 трильйона операцій в секунду), в пристрій вбудовано нейромережу на основі штучного інтелекту і доповнена реальність. Як «екран» приладу може бути використаний будь-який смартфон або планшет. Результати обстеження відправляються в хмарне сховище, до якого може отримати доступ будь-який фахівець з будь-якої точки світу.
Вартість пристрою нині складає 2000 доларів США, що дуже і дуже дешево в порівнянні зі звичайними апаратами, ціна на які коливається в межах від 15 000 до 100 000 доларів США.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here