Контролюйте стаж: в Україні запустили унікальний сервіс для працівників та пенсіонерів (ФОТО)

0
7640

Розширюючи мережу сервісів для покращення обслуговування громадян, система Пенсійного фонду України на сьогодні пропонує високий рівень обслуговування та широкий спектр інформаційних послуг. Зокрема, веб-портал ПФУ – популярний та зручний механізм отримання інформації не тільки для пенсіонерів, а і для працюючих осіб.

Отримання інформації – не виходячи з дому!

Зареєструвавшись на веб-порталі ПФУ, кожен працюючий громадянин має змогу бачити в своєму «особистому кабінеті» дані про те, чи сплачує роботодавець за нього внески, в якому розмірі, отримати відомості про спеціальний або пільговий стаж (за його наявності). Маючи таку інформацію, працівник може легко контролювати накопичення свого страхового стажу для майбутньої пенсії, і якщо виникають якісь питання, одразу розпочати їх вирішувати, а не чекати, коли настане пенсійний вік.

Пенсіонери завдяки сервісу можуть отримати дані з власної пенсійної справи, де зазначаються вид і сума призначеної пенсії, до того ж – з урахуванням усіх надбавок, підвищень, грошових допомог, індексацій та інших доплат.

Крім того, на сторінках порталу є графіки прийому керівництва Пенсійного фонду, адреси управлінь Фонду; інформація про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій; зразки бланків, заяв, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій.

Як це працює?

Наприклад, громадянка Шевченко хоче дізнатися про свій страховий стаж. Що необхідно зробити? Зареєструватися на веб-порталі, зайти в «Особистий кабінет» та переглянути наявну інформацію про особу.

А буває так, що користувач не знайшов на веб-порталі необхідних даних. Що робити в такому разі? Вихід є: необхідно надіслати запит.

Наприклад, громадян Петренко зареєструвався на веб-порталі Пенсійного фонду, щоб дізнатися про свій страховий стаж, із врахуванням проходження військової служби з липня 2000 року. Але необхідних даних цей користувач не знайшов, тому через веб-портал відправив запит щодо надання необхідної йому інформації. Наступного дня він отримав відповідь про те, що відомості про суми нарахованого грошового забезпечення військовослужбовця подаються до Пенсійного фонду військовими частинами, починаючи з червня 2016 року. Тож дані про свій стаж з червня 2016-го він може бачити на веб-порталі, а за період до цього часу страховий стаж військовослужбовцям обчислюється на підставі довідки про проходження військової служби. Таким чином, громадянин Петренко за допомогою веб-порталу Пенсійного фонду України отримав інформацію та роз’яснення щодо свого страхового стажу – не виходячи з дому, не витрачаючи час і кошти на транспорт.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here