П’ять головних функцій весняного оновлення Windows 10

0
205

30 квітня компанія Microsoft офіційно представила весняне оновлення операційної системи Windows 10, Крім усунення критичних помилок, в ньому є чимало нових зручних функцій.

Автоматичне блокування повідомлень

У весняному оновленні Windows 10 з’явилася функція Focus Assist, яка автоматично блокує повідомлення, коли вони найменше потрібні користувачеві. Focus Assist включається під час запуску відеоігор, а також в режимі презентації, коли повідомлення про нові листи або повідомленнях в месенджері можуть побачити сторонні.

В Focus Assist можна налаштувати виключення для окремих програм або повідомлень від конкретних людей — повідомлення від них будуть демонструватися незалежно від того, чим зайнятий користувач.

До сих пір ця функція носила назву Quiet Hours і дозволяла вручну на час відключити повідомлення або налаштувати годинник, в які повідомлення не будуть приходити.

Таймлайн

Функція Timeline в весняному оновленні Windows 10 дозволяє переглянути всі документи, з якими ви працювали в останні 30 днів, але не можете їх знайти — або згадати, на якому пристрої з ними працювали. Timeline дозволяє не тільки знайти документи, а й переглянуті сторінки, і синхронізується між пристроями, що використовують одну з облікових записів в сервісах Microsoft або браузер Edge.

Управління звуком

По-перше, бразуер Microsoft Edge навчився відключати звук в одній конкретній вкладці при натисканні на іконку динаміка на ній. Ця функція є вже у всіх сучасних браузерах, в весняному оновленні дійшла черга і до Edge.

Крім цього, в оновленій Windows 10 з’явилася можливість налаштувати звук в кожному додатку окремо. Наприклад, медіаплеєр можна змусити працювати голосно і через великі колонки, а браузер — тільки через навушники і тихо.

Швидке пересилання файлів

У весняному оновленні Windows 10 з’явилася функція Nearby Sharing, яка дозволяє ділитися будь-якими файлами між комп’ютерами, які знаходяться поруч. По суті, це аналог функції AirDrop від Apple. Як і в Mac OS X, в Windows 10 можна налаштувати, хто має право відправляти файли на ваш комп’ютер: хто завгодно, тільки ви з іншого пристрою або обмежене коло контактів.

За замовчуванням вимкнено. Як і AirDrop, технологія працює через Bluetooth. Цього протоколу бездротового зв’язку стосується ще одне невелике оновлення в Windows 10: тепер операційна система швидше підхоплює зв’язок з Bluetooth-пристроями.

Оновитися можна прямо зараз

Microsoft викочує регулярні весняні та осінні поновлення поступово по всьому світу, і деякі користувачі отримають пропозицію оновитися тільки через кілька тижнів.

Але є можливість встановити його прямо зараз за допомогою утиліту Update Assistant на сайті Microsoft. Для широкої публіки оновлення буде доступно після 8 травня. Спочатку оновлення повинно було вийти 10 квітня, але його перенесли після того, як виявили кілька критичних помилок.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here