Пocтaчaльникa пpoцecopiв для iPhone oштpaфyвaли зa «пiдкyп» Apple

0
143

Євpoкoмiciя (ЄК) oштpaфyвaлa виpoбникa мiкpoчiпiв Qualcomm нa 997 мiльйoнiв євpo (1,2 мiльярдa дoлapiв) зa злoвживaння дoмiнyючим cтaнoвищeм нa pинкy. Вiдпoвiднe piшeння oпyбліковано нa caйті peгулятopа.

Регулятор розслідував діяльність Qualcomm з 2011 по 2016 роки. Як з’ясувала ЄК, компанія платила корпорації Apple, своєму основному клієнту, «мільярди доларів» за те, щоб та не використовувала в iPhone і iPad комплектуючі інших виробників.

«Неважливо, наскільки хороша продукція Qualcomm — така поведінка компанії позбавляє споживачів та інші фірми вибору і можливостей для інновацій. Це суперечить антимонопольним правилам Євросоюзу », — сказано в рішенні ЄК.

У січні 2017 року Apple подала на Qualcomm в суд, стверджуючи, що виробник чіпів намагався перешкодити корпорації знайти інших постачальників. Також в Apple повідомляли, що Qualcomm вимагала занадто високу плату за ліцензії на свої розробки. В кінці того ж року Apple оголосила, що відмовиться від процесорів Qualcomm на користь мікрочіпів MediaTek.

Qualcomm — американська компанія, одна з найбільших в світі виробників комплектуючих для мобільних пристроїв. У тому числі фірма випускає процесори Snapdragon, які використовуються в смартфонах і планшетах Apple, Samsung, Nokia, Asus, Xiaomi.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here