Російські хакери можуть відключити енергосистеми Європи та Америки, – міноборони США

0
488

Білий дім звинуватив Росію у здійсненні серії кібератак на американські і європейські енергосистеми. Оборонні відомства США володіють інформацією про те, що в разі чергового нападу прокремлівські хакери можуть вивести з ладу критично важливу інфраструктуру Заходу.

Про це повідомляє The New York Times.

Згідно зі звітом Міністерства внутрішньої безпеки США, кіберзлочинці проникли в комп’ютери, які мають доступ до систем контролю електростанцій, однак поки відключити роботу систем вони не намагалися.

Наскільки ми можемо бачити, вони там (у комп’ютерах, пов’язаних із промисловою інфраструктурою контролю – «24») були. У них є можливість відключити блок харчування. Бракує тільки якогось політичного стимулу,
– заявив директор Symantec із питань технологій безпеки Ерік Чен.

Як зазначається, атаку могло вчинити інше хакерське угруповання, відмінне від тих, які займалися втручанням у президентські вибори у США.

«Це означає, що одночасно проводилося не менше трьох окремих кібероперацій Росії проти США. Одна була сфокусована на викраденні документів Національного комітету Демократичної партії й інших політичних груп. Інша, здійснена петербурзькою «фабрикою тролів», відомою як «Агентство інтернет-досліджень», використовувала соцмережі, щоб поширювати дезінформацію і викривлювати суспільну думку. Третє із зусиль було спрямоване на проникнення в інфраструктуру американських і європейських країн», – йдеться у статті.

Видання зауважує, що кібератаки посилилися через три місяці після вступу на посаду Дональда Трампа. Американські чиновники та експерти розкрили низку нападів, спрямованих на енергетичний сектор, водне господарство, авіаційну галузь і критично важливі підприємства, в тому числі АЕС. У червні Міністерство внутрішньої безпеки і ФБР інформували компанії про атаки, але не звинуватили у нападах Росію.

Що таке кібератака? Це сукупність дій хакерів або ж шкідливих програм, спрямованих на отримання інформаційних даних або виведення з ладу віддаленого комп’ютера чи цілих систем.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here