Рік ракет: Що треба знати про українську «Вільху», яку поставлять на потік

0
2076

Президент України Петро Порошенко доручив у 2018-му році розпочати серійне виробництво вітчизняного ракетного комплексу «Вільха»

Петро Порошенко під час засідання РНБО нагадав про успішні випробування «Вільхи» і побажав, щоб в 2018-му році вдалося остаточно завершити процес випробувань і перейти до серійного виробництва. Про це повідомила прес-служба президента.

Втім, про «Вільху» у вільному доступі інформації дуже мало. В основному — через секретність проекту. Через що значна кількість людей досі думають, що «Вільха» — це РСЗВ (реактивні системи залпового вогню). Але насправді — це не так.

Що таке «Вільха»

Перш за все, «Вільха» — це ракета. Якщо говорити про реактивну систему залпового вогню, то у комплексі для «Вільхи» йде добре відомий БМ-30 «Смерч» на шасі МАЗ-543, яка розроблена ще за радянських часів, у 1987-му році. Але в Україні під «Вільху» планується виготовлення шасі КрАЗ.

Які характеристики

Знову ж таки, офіційної інформації про ТТХ «Вільхи» немає через ту саму секретність і процес випробувань.

Але в ЗМІ з’являлися певні зливи інформації, зокрема, після випробувань, які потрапляли на відео.

Згідно з наявною інформацією, «Вільха» — це реактивний, високоточний 300-мм снаряд, який здатен вражати цілі на відстані понад 100 км (ракетні корпуси виготовлені на ДАХК «Артем»). Точнісь відхилення від цілі — 50 метрів, при використанні інерційної системи наведення, а 7 метрів, при використанні GPS-корекції. Також за деякими даними «Вільха» може вражати цілі на максимальній відстані — 170 км.

Мова йде як про наземні так і надводні цілі разом з повітряними об’єктами.

Якщо повернутися до стандартних боєприпасів «Смерча», серед яких також є 300-мм реактивні снаряди (від осколкових та самонавідних до комулятивно-осколкових та протитанкових мін), то його дальність стрільби від 20 до 120 км. Виходить, що «Вільха» значно збільшує дальність ураження цілей. По точності і дальності вона трошки не дотягує до останньої модифікації американської MGM-168A ATACMS Block 4A. І не поступається російським «Іскандерам».

Випробування

Вперше про «Вільху» ми почули в січні 2016 року, а випробування відбулося в березні того ж року.

Офіційно відомо про сім випробувальних стрільб «Вільхи». Останні провели 22 грудня 2017 року на полігоні в Одеській області.

В ході них ракети запускалися за допомогою нового турецького обладнання Repkon.

Державні випробування «Вільхи» мають стартувати на початку 2018-го.

джерело

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here