Україна отримає новий ракетний комплекс «Грім» в кінці 2019 року

0
3694

Початок проведення льотних випробувань нового ракетного комплексу «Грім» для української армії заплановано на кінець 2019 року.

Про це каже глава Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

Ракети розробляють на ДП «КБ» Південне «ім. Янгеля», що в місті Дніпро.

«Роботи ведуться і над ракетою, і над усім комплексом. Ми розраховуємо, що до кінця наступного року вже вдасться продемонструвати замовникові цей комплекс в дії», — сказав Дегтяренко.

При цьому він акцентував увагу на тому, що всі роботи по створенню нового ракетного комплексу ведуться Україною з дотриманням всіх без винятку міжнародних обмежень і режимів в частині дальності дії цього ракетного озброєння.

«Коли т.зв. диванні експерти починають говорити, що він може виходити за ці параметри дальності, то це не більше ніж домисли непосвячених людей», — додав він.

Терміни поставок нового ОТРК «Грім» в ЗСУ залежать, в тому числі, від темпів просування проекту військово-технічного співробітництва зі створення експортної версії в інтересах іноземного партнера.

Оперативно-тактичний ракетний комплекс «Грім» — розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг. Бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними). Дальність у 280 км є формальним обмеженням для експортної версії ракети, а для потреб власної армії дальність стрільби комплексу може бути збільшена до 450—500 км.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here