Шолом віртуальної реальності перетворять в навігатор для сліпих

0
9

Американські інженери розробили додаток для шолома віртуальної реальності HoloLens, що дозволяє сліпим сприймати навколишній світ через звукові підказки. Про це повідомили розробники програми повідомили на сервері біологічних препринтів bioRxiv.org.

Планується, додаток буде вести людину по заданому маршруту, повідомляючи йому про наближення поворотах і всіляких перешкодах. Зокрема, окуляри будуть захоплювати відео та інші дані, отримувати важливі дані про навколишнє оточення і передавати це через слухову доповнену реальність.

Крім того, система буде запам’ятовувати пройдені маршрути і створювати свою навігаційну карту.

Повідомляється, що вдосконалені окуляри віртуальної реальності дозволять сліпим долати перешкоди, в тому числі незнайомий багатоповерховий будинок, з першої спроби.

Корпорація «Microsoft» представила свій інноваційний проект — окуляри віртуальної реальності HoloLens в 2015 році. Окуляри оснащені спеціальним чіпом, який здатний накладати голографічні зображення на реальні об’єкти. Також вони здатні розпізнавати голос, жести і напрямок. Підтримка голографічних додатків вбудована в нову версію операційної системи Microsoft Windows. Це дозволяє компанії залучати до створення програм розробників, що спеціалізуються на віртуальній і доповненої реальності.