Android таємно відправляє Google в 50 разів більше даних, ніж iOS

0
44

Дослідницький документ, написаний професором Університету Вандербільта Дугласом Шмідтом, стверджує, що сервери Google отримують в 10 разів більше призначених для користувача даних з невикористаного Android-смартфона, ніж сервери Apple отримують від простоює iPhone. Дослідження було опубліковане після того, як проти Google був поданий позов за неправильне уявлення про те, як працюють його дані про місцезнаходження і історія. Нещодавно пошуковий гігант вніс зміни на свій веб-сайт, який дає користувачам більш точний погляд на те, як працює система відстеження Google.

У статті професора Шмідта йдеться, що невикористаний своїм власником Android-смартфон з працюючим в фоновому режимі браузером Google Chrome відправив дані про місцезнаходження в Google 340 разів протягом 24-годинного періоду або 14 разів на годину. Це приблизно в 50 разів перевищує частоту відправки даних з невикористаного iPhone з браузером Safari.

Мобільний браузер Apple не відправляє багато даних в Google, якщо власник не використовує iPhone. Android-пристрої відправили 4,4 МБ даних на сервери Google, що в шість разів більше, ніж обсяг даних, який відправляє в Google смартфони Apple.

Що турбує найбільше в звіті, так це те що «основна частина» дій зі збору даних відбувається, коли користувач пристрою Android прямо не використовує смартфон. Це лякає, враховуючи, що понад 2 мільярди людей в усьому світі використовують мобільні пристрої на базі Android. Google також має можливість зіставляти анонімні дані з даними, зібраними з пристроїв Android, допомагаючи створювати точні профілі.

Повідомляється, що Google збирає інформацію для визначення ваших інтересів, дозволяючи видавати потрібну рекламу, яка може бути цікавою для вас. Крім того, Google перевіряє ваші координати місця розташування з різними часовими інтервалами, щоб визначити, як ви пересуваєтеся — пішки, бігом, на автобусі, на велосипеді, літаку чи будь-якими іншими способами.