Будь-iPhone і iPad можна зламати за 3 секунди. Це дуже просто

0
69

Компанія Apple запевняє, що її iPhone і iPad є найбільш надійними мобільними пристроями в світі, тому як вони, завдяки операційній системі iOS, володіє високим рівнем безпеки, за рахунок якого їх власникам не доводиться думати про те, що їх можуть зламати, вкравши при цьому всі данні. Проте, досить часто програмісти «яблучної» корпорації допускають якісь дивні помилки і баги, через одного з яких будь-який її телефон або планшет можна зламати за все за 3 секунди.

Зокрема, дослідник в області безпеки Патрік Уордл виявив, що якщо смартфон iPhone або iPad перебуває в Китаї, а його власник набере слово «Тайвань», або ж використовує прапор емодзі даної країни, то електронний пристрій ламається, тому як воно миттєво вимикається. Якщо пощастило, то гаджет потім можна буде включити і продовжувати ним користуватися, а якщо немає — потрібно відновлення через iTunes, в результаті якого всі дані будуть втрачені, якщо заздалегідь не була зроблена резервна копія.

Відзначається, що помилка виникає незалежно від того, в якому додатку користувач набирає слово «Тайвань» або прапор цієї країни. Це може бути WeChat, WhatsApp, Telegram, Facebook або ж щось ще. При цьому відправляти повідомлення зовсім необов’язково — достатньо просто ввести його за допомогою клавіатури, або ж вибрати відповідний смайлик. Прес-служба «яблучної» корпорації ніяк не прокоментувала дану інформацію, однак користувачі відзначають, що в iOS 11.4.1 такого прикрого бага немає.

Проблема була розголошена лише зараз через те, що китайський інтернет дуже сильно відділений від такого в інших країнах світу, тобто в Китаї про таку проблему користувачі iPhone і iPad знають вже давно, а от всі інші дізналися про неї лише сьогодні. Яким чином могла виникнути така проблема — невідомо, однак експерти вважають, що виною всьому могли стати якісь політичні розбіжності, тому що іншого пояснення просто немає.