Google позбавив всі смартфони на Android найважливішої функції

0
550

Компанія Google ось вже як майже 10 років займається створенням і розробкою операційної системи Android, постійно змінюючи її в кращу сторону. Відбувається це не тільки за рахунок рішення будь-яких недоліків і проблем, але ще і завдяки розширенню функціональних можливостей. Проте, буквально днями «пошуковий гігант» позбавив всім смартфони найважливішу функцію, повернути яку вже навряд чи колись вийде, запевняють розробники.

Всі власники смартфонів, які встановили на них операційну систему Android 9.0 Pie, зіткнулися з вкрай неприємним нововведення. Зокрема, американська корпорація заборонила записувати телефонні розмови. Всі програми, що дозволяють це робити, просто перестали працювати. Нова ОС позбавляє будь-яке програмне забезпечення прав доступ до телефонних дзвінків, а вирішити цю проблему поки що нікому з розробників не вдалося.

Більш того, відмовляється працювати навіть таке ПЗ, яке використовує root-права. Як запевняють розробники, компанія Google просто змінила API для доступу до телефонних дзвінків, запропонував лише обмежені функціональні можливості, а не безмежні, як було раніше. Втім, у цього є і хороша сторона, тому як тепер різні віруси і трояни не зможуть таємно записувати телефонні розмови, а потім передавати їх в руки зловмисників.

Один з досвідчених розробників на форумі XDA Developers запевняє, що заборона можна обійти, проте добитися цього йому поки що на практиці не вдалося. Для цього, як він пише, обов’язково потрібні root-права, а також спеціальний мод для прошивки, який призначений для Xposed кожного конкретного телефону. Не виключено, що незабаром Google сама розповість про те, як розробники можуть створити таке ПО, яке дозволить записувати телефонні розмови користувачів.

Джерело