Google представила фінальну версію Android P

0
48

Після п’яти тестових збірок, випущених протягом останніх місяців, компанія Google без жодного попередження вивела нову версію своєї мобільної ОС зі статусу бети і оновила лінійку смартфонів Pixel до повноцінної релізной Android 9.0. Ще більшим сюрпризом виявилося назва збірки — воно повністю спростувало ходили раніше чутки про чергове «кондитерському» імені дев’ятого пришестя зеленого робота.

Першими ознайомитися з Android P змогли власники смартфонів Google Pixel і Pixel 2. Ці користувачі вже дізналися, що P в назві збірки розшифровується, як Pie ( «пиріг») — а не Pistachio ( «фісташка»), як стверджувалося раніше.

Android 9 — велике оновлення, в якому Google зосередилася на «простоті» і «інтелект» інтерфейсу. Особливістю дев’ятої версії стала навігація на основі жестів. Управління смартфоном здійснюється за допомогою універсального значка, який замінив звичний «будиночок» в нижній частині екрана. За допомогою свайпа вгору користувач потрапляє на новий екран огляду запущених додатків з можливістю повноекранного перегляду. Свайп вправо в будь-якому місці, в тому числі на робочому столі, призводить до повернення останнім запущене застосування, спрощуючи використання багатозадачності на будь-яких пристроях.

Утримання кнопки Home пропонує викликає менеджер скріншотів. В Android Pie з’явився новий інструмент Markup, що дозволяє швидко обрізати зображення, що вийшло і при необхідності додати до нього рукописні правки.

У Pixel Launcher з’явилася панель пошуку і меню закріплених додатків. У цьому меню користувачі можуть скористатися інтелектуальним редактором: наприклад, швидко скопіювати і відправити виділений текст на вказаний номер або електронну адресу. Також Android Pie отримав нову екранну лупу, що забезпечує точне позиціонування на виділених ділянках тексту.

Швидкі настройки були перероблені: нова панель містить шість найбільш актуальних перемикачів. На жаль, з швидкого меню зникла можливість утримувати іконку потрібної настройки для доступу до списку мереж Wi-Fi і пристроїв Bluetooth. Зробити це можливо в повноцінному меню налаштувань, яке також було перероблено на пристроях Pixel і Pixel 2.

З видимих ​​змін варто також відзначити список недавно відправлених повідомлень. Режим економії енергії став менш помітним: при його включенні панель навігації більше не стає яскраво-оранжевою. Замість цього помаранчевим кольором тепер виділяється іконка батареї. Повідомлення були перероблені з допомогою більш оптимізованого інтерфейсу для обміну повідомленнями. Тепер бесіду можна продовжити прямо з вікна повідомлення.

Змінилася і регулювання гучності: фізичні клавіші не тільки регулюють її рівень, а й надають швидкий доступ до режимів «без звуку» і «вібрація». Функція автоматичного повороту екрану доповнено новим значком обертання, який з’являється на панелі навігації для ручного повороту.

Витрата акумулятора контролюється системою за допомогою машинного навчання, розподіляючи пріоритети навантаження відповідно до частоти використання додатків і сервісів. Також був поліпшений алгоритм автояркость для оптимізації енергозбереження. Крім того, ОС пропонує певні дії, запам’ятовуючи попередні послідовності. Наприклад, при підключенні навушників автоматично запуститься плейлист, а при введенні слова «Гаваї» в рядок пошуку на екран буде виведена галерея зображень з Google Фото.

Істотним нововведенням Android P стала функція Digital Wellbeing ( «Цифрове здоров’я»). Її завдання — збір точної статистики про те, як саме користувач взаємодіяв зі смартфоном протягом дня. Завдяки їй стає набагато простіше контролювати час, проведений за екраном пристрою, і дізнатися, які програми найчастіше запускалися. Це може допомогти позбутися від «смартфонів залежності», обмеживши час використання певного додатка.

Android 9 Pie доступна вже сьогодні для смартфонів Pixel, Pixel XL, Pixel 2 і Pixel 2 XL. Google вже випустила як оновлення «по повітрю», так і заводські образи прошивки для самих нетерплячих. Повідомляється, що пристрої від Sony Mobile, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo, OnePlus і Essential будуть оновлені «в кінці осені». Крім того, Google вже веде переговори з іншими виробниками з приводу поновлення їх пристроїв до актуальної версії ОС в 2018 році.

Джерело: 9to5google.com