IBM показала найменший в світі комп’ютер

0
215

На конференції IBM Think 2018 компанія IBM представила комп’ютер, розміри якого можна порівняти зі звичайним кристалом солі (і навіть менше!). Потужність такого мініатюрного пристрою можна порівняти з 86-бітовим процесором 1990 року, пише  Mashable .

За словами представників компанії, комп’ютер складається з декількох сотень тисяч транзисторів, що дозволяє йому контролювати, аналізувати і навіть обробляти невеликі обсяги даних. У виробництві пристрій буде коштувати менше десяти центів.


Зліва: 64 материнських плати з двома комп’ютерами IBM в верхньому лівому кутку. Справа: мікрокомп’ютер, встановлений на материнській платі, на купці солі.

Комп’ютер працює на блокчейні. Зокрема, він може стати джерелом даних для блоків-ланцюжків, дозволяючи, наприклад, відслідковувати відвантаження товарів, виявляти нестачі, шахрайства і так далі. Також він здатний виконувати базові завдання штучного інтелекту, такі як сортування даних.

За словами IBM, це тільки початок:

«Протягом наступних п’яти років криптографічні якорі, такі як чорнильні точки або крихітні комп’ютери, менші, ніж кристал солі, будуть впроваджені в повсякденні предмети і пристрої», — заявила глава відділу досліджень IBM Арвінд Крішна.
Представники IBM не повідомили, коли почнеться масове виробництво «блокчейн-мінікомп’ютера» — інженери компанії поки тестують перший прототип.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here