Qualcomm випустила чіпсет Snapdragon XR1, призначений для AR і VR

0
15

Компанія Qualcomm представила новий процесор Snapdragon XR1, який є першою в світі спеціалізованої платформою для Extended Reality (XR).

Чіп XR1 спеціально оптимізований для можливостей доповненої реальності (AR) з можливостями штучного інтелекту (AI), забезпечуючи кращу інтерактивність, енергоспоживання і теплову ефективність.

Компанія також оголосила, що OEM-виробники, такі як Meta, VIVE, Vuzix і Picoare, вже розробляють свої пристрої на базі спеціалізованої платформи XR1. Snapdragon XR1 має гетерогенну обчислювальну архітектуру Qualcomm Technologies, включаючи багатоядерний центральний процесор (ядра Kryo 385), сигнальний процесор Hexagon 685, графічний процесор Adreno 630 і AI Engine від Qualcomm.

Snapdragon XR1 підтримує дозвіл Ultra HD 4K з частотою до 60 кадрів в секунду для високоякісних VR HMD, голосову активацію і прості контролери. Процесор зображення Qualcomm Spectra (ISP) зменшує небажаний шум.

Він також підтримує роботу двох дисплеїв, 3D-накладання, включаючи OpenGL, OpenCL і Vulkan. Чіп використовує технології 3D Audio Suite, Aqstic Audio і aptX Audio від Qualcomm для високоякісного аудіо та підтримки голосу.