Samsung спільно з ARM працюють над створенням надпотужних чіпів нового рівня

0
12

Samsung Foundry і ARM оголосили про партнерство зі створення чіпсетів на базі ядра Cortex-A76 на основі 7-нм технологічного процесу LPP і наступний перехід на 5-нм LPE. Ці чіпи будуть мати тактову частоту процесора вище 3 ГГц.

Початковий виробничий цикл для 7-нм чіпів запланований на другу половину 2018 року. Тим часом, розробка першого процесу літографії Extreme Ultra Violet (EUV) ведеться і повинна бути виконана до першої половини 2019 року. Це дозволить використовувати 5-нм чіпи які будуть менше і ефективніше, ніж чіпи 7-нм.

ARM заявила, що ядро ​​A76 на 3,0 ГГц (7 нм) буде на 35% швидше, ніж ядро ​​A75 з частотою 2,8 ГГц (10 нм). Споживання енергії може знизитися на цілих 40%. ARM називає ядро ​​A76 «класом ноутбука», тому він може використовуватися в більш великих і потужних пристроях, а не тільки для телефонів.

Розробник чіпа зробить доступним доступ до своїх IP-мереж і апаратним бібліотекам POP, щоб допомогти виробникам чіпсета якомога швидше вийти на ринок (але ні ARM, ні Samsung не згадали, коли ми побачимо пристрої на базі A76).