«ВКонтакте» категорично не можна користуватися. Соцмережа здає всіх користувачів

0
958

Останнім часом російська влада все частіше звертають свою увагу на порушників закону в Інтернеті. Багато напевно за останні місяці чули історії про те, як когось посадили до в’язниці за репост тієї чи іншої публікації, лайк під фотографією або ж коментарем, який може трактувати так, немов він сильно порушує закон. Простіше кажучи, за свободою слова в російському інтернеті почали активно стежити, а потрапити під удар може будь-який необережний користувач соцмережі «ВКонтакте».

Як повідомив виданню ВВС глава правозахисної групи «Агора» Павло Чиков, в 2017 році цілих 138 постів в соцмережі «ВКонтакте» зацікавили співробітників поліції, в результаті чого всіх їх авторів притягли до відповідальності, причому в більшості випадків до кримінальної. Для порівняння, за публікації на Facebook, YouTube і «Однокласниках» покарання отримали тільки по дві людини (від кожного сервісу), тобто значно менше. Як запевняє адвокат з великим досвідом, виною всьому бажання найбільшої в Росії соціальної мережі активно співпрацювати зі слідством.

Вдалося з’ясувати, що від поліції не врятує навіть анонімний аккаунт, тому як за запитом слідства соцмережа «ВКонтакте» здасть будь-якого свого користувача, надавши всі його дані, починаючи від номера телефону і закінчуючи IP-адресами, за якими потім можна буде обчислити порушника або хоча б вийти на його слід. Соцмережі Facebook, Twitter, Instagram, «Однокласники» і багато інших практично зовсім ніяк не співпрацюють з поліцією, роблячи це тільки в дуже рідкісних випадках.

Саме тому соцмережею «ВКонтакте» категоричні не можна користуватися. Навіть на перший погляд абсолютно нешкідлива картинка, яка була опублікована жартома, може привести до п’ятирічного тюремного терміну, умовного покарання, або ж штрафу в розмірі декількох тисяч рублів. До приклад, одного з користувачів даної соцмережі недавно вирахували, хоча він використовував анонімний аккаунт, а потім зобов’язали заплатити штраф у розмірі 1 000 рублів за репост записи з групи «Лентач». Це найбільш м’яке покарання, яке могло бути накладено.

Таким чином, якщо вам і вашим близьким дорога свобода, соцмережею «ВКонтакте» краще взагалі не користуватися. Випадково поставлений лайк під записом, яку поліція вважатиме такою, що порушує закон, призведе до великих проблем, а вони, в свою чергу, можуть призвести до втрати кількох років життя, а також її подальшому погіршенні через позначки в особовій справі про притягнення до кримінальної відповідальності. Завжди дотримуйтесь закон і закликайте надходити так інших.

Джерело